Webinar: E3.series

Unikaj błędów przy projektowaniu automatyki projektując na jednym pliku projektowym jednocześnie schemat obwodu elektrycznego oraz układ panelu sterującego

Na etapie projektowania panelu sterującego bardzo trudno jest ustalić, czy poprawnie dobraliśmy wszystkie niezbędne komponenty. Bardzo często weryfikacja dokonywana jest dopiero w trakcie procesu produkcyjnego.

Dzięki połączeniu w jednym pliku projektowym schematu elektrycznego projektu z jego widokiem panelowym jesteśmy w stanie znacznie wcześniej wyłapać większość potencjalnych błędów. Dokładne wyliczeni długości przewodów, odpowiedni dobór ich przekrojów do wielkości zacisków użytych komponentów umożliwia ich wcześniejsze oznakowanie i konfekcjonowanie. Znacząco skracamy dzięki temu czas niezbędny na montaż okablowania. Dzięki interfejsom oprogramowania projektowego bezpośrednio przekazującym dane produkcyjne do systemów znakowania, wiertarek, frezarek oraz maszyn do automatyzowanego cięcia kanałów kablowych i szyn montażowych możemy jeszcze bardziej zracjonalizować cały proces produkcji.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym technicznym seminarium online.

W trakcie jego trwania będziemy rozmawiać na temat wyzwań, które mogą się pojawić w trakcie projektowania paneli sterujących oraz pokazywać w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

Upewnij się, że płyta sterująca jest prawidłowo zaprojektowana korzystając z rozwiązania łączącego w jedną całość schemat okablowania i samego panelu sterującego.

Ułatwi Ci to elektrycznie świadome projektowanie w E3.series.

  • Język seminarium: English

     

Omawiane zagadnienia:

  • Korzyści z elektrycznie świadomego projektowania
  • Wykrywanie naruszeń tolerancji w okablowaniu i doborze komponentów
  • Optymalizacja parametrów przewodów umożliwiająca zmniejszenie ich ciężaru i kosztów produkcji
  • Szybka i skuteczna analiza projektów
  • Praca z zachowaniem poziomów bezpieczeństwa

Kto powinien wziąć udział w naszym seminarium:

Konstruktorzy, inżynierowie zajmujący się okablowaniem i instalacją elektryczną, kierownicy zespołów konstrukcyjnych, produkt managerowie.